Aktualności Gminnej Biblioteki Publicznej w Klembowie

Aktualności

Warsztaty tworzenia ozdób choinkowych


Wszystkim dzieciom i dorosłym, którzy przyczynili się do ubrania naszej choinki podczas piątkowych warsztatów, serdecznie dziękujemy ...więcej


Nowości książkowe grudnia 2017 r.


Nowości książkowe grudnia 2017 r. dostępne w Gminnej Bibliotece w Klembowie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i lektury ...więcej


Wielka mikołajkowa gratka dla najmłodszych


Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na Facebooku. Oddamy książki w dobre rączki (wszystkie z autografami)!


Chętnie oddamy w dobre rączki trzy książki z autografami Agaty Królak („Różnimisie”) i Marianny Oklejak („Basia i Boże Narodzenie”). Szczegóły na facebookowym profilu Gminnej Biblioteki Publicznej w Klembowie.


Zachęcamy do udziału!


Zwrot wypożyczonych książek


Uprzejmie prosimy Czytelników biblioteki w Ostrówku o zwrot wypożyczonych książek do końca 2017 roku.


Prosimy je oddawać do biblioteki w Klembowie.


Remont w bibliotece w Woli Rasztowskiej


Informujemy, że w dniach od 6 do 12 grudnia filia biblioteki w Woli Rasztowskiej będzie nieczynna z powodu remontu.


Za utrudnienia przepraszamy.


Fotorelacja z sesji zdjęciowej w Bibliotece


W sobotę 25 listopada w naszej Bibliotece odbyła się profesjonalna bożonarodzeniowa sesja zdjęciowa. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Przyjemność z sesji mieli nie tylko jej uczestnicy, ale również Biblioteka, pełniąca tego dnia rolę studia fotograficznego.


Realizując to przedsięwzięcie, miałyśmy nadzieję, że stanie się ono pretekstem do odwiedzenia Biblioteki przez osoby, które dotychczas jeszcze w niej nie były albo bywają w niej rzadko. I udało się. W oczekiwaniu na zdjęcia i po nich, uczestnicy sesji mogli zapoznać się z ofertą naszej placówki, dzięki czemu Biblioteka zyskała aż siedmioro nowych czytelników. Nie zawiedli także jej stali bywalcy, którzy tego dnia normalnie wypożyczali książki ...więcej


3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych


Drodzy Czytelnicy. 3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym Biblioteka poleca Państwu serię Bajek bez barier, wydaną przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Światełko ze Szklarskiej Poręby. Na serię składa się 21 książeczek, które w prosty sposób pozwolą wprowadzić Wasze pociechy w trudne tematy: chorób, niepełnosprawności, inności. Lektury te pomogą dzieciom zrozumieć chorych rówieśników bez zbędnego pouczania, ucząc tolerancji i empatii.


Niestety, nasza Biblioteka nie posiada książek w swoich zasobach, ale wszystkie są dostępne w formacie pdf pod linkiem http://swiatelkodladzieci.pl/bajki-bez-barier-2/


1. Hubek, kubek wstążka (zespół Aspergera), 2. Czarodziejka (autyzm), 3. Żywe srebro (ADHD), 4. Skarb (epilepsja), 5. Tajemnica znikających ciasteczek (zespół Downa), 6. Leo i Nela (niepełnosprawność ruchowa), 7. Kkkora (zaburzenia mowy), 8. Ślimak (niedosłuch), 9. Dziewczynka z okna (choroba przewlekła), 10. Bursztyn (dziecko niewidome), 11. Duży (upośledzenie umysłowe), 12. Wycieczka (choroba nerek - dializa), 13. Ktoś (wada serca), 14. Mirabelka (atopowe zapalenie skóry), 15. Cukiereczek (cukrzyca), 16. Albert i dzieciaki (klasa integracyjna), 17. Czapka, lamy i kotomierz (dysleksja), 18. Rycerskie gofry (celiakia), 19. Papużki nierozłączki (porażenie mózgowe), 20. Karmelka (choroba nowotworowa), 21. Gutek i zaczarowana dziewczynka (mutyzm), 22. Mój przyjaciel Kacper (brak części kończyny).


Literacko-plastyczny konkurs w Bibliotece


Literacko-plastyczny konkurs w Bibliotece

Czy są tu jakieś grzeczne dzieci? Albo grzeczni rodzice?


Gminna Biblioteka Publiczna w Klembowie ma dla Was świąteczną niespodziankę - spełnimy Wasze książkowe marzenie. Autorzy pięciu listów do Świętego Mikołaja, które zrobią największe wrażenie na komisji konkursowej, otrzymają od Biblioteki wymarzoną pozycję książkową. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Klembów i nie przewiduje ograniczeń wiekowych uczestników.


Zachęcamy do udziału.


Regulamin konkursu: Pobierz


Ubieramy choinkę - warsztaty kreatywne dla dzieci


Święta coraz bliżej, nadszedł czas na ubranie choinki! Gminna Biblioteka Publiczna w Klembowie zaprasza dzieci i rodziców z dziećmi na otwarte warsztaty, podczas których będzie można wykonać ozdoby choinkowe.Uczestnicy warsztatów wspólnie przyozdobią drzewko, które Biblioteka otrzyma w prezencie od pana leśniczego.To okazja do wspólnego spędzenia czasu i świetnej zabawy. To również lekcja kreatywności i rozwijania zdolności manualnych.


Biblioteka zapewnia materiały plastyczne do wykonania ozdób. Mile widziane byłoby przyniesienie przez uczestników wstążek, sznurków, wszystkiego, co może ładnie wyglądać na naszej choince.


Serdecznie zapraszamy 8 grudnia (piątek) od godz. 15.00.


Oświadczenie: Pobierz


Masz w domu niepotrzebne książki? Przynieś je do Biblioteki.


Zachęcamy wszystkich Czytelników, którzy mają w domu niepotrzebne książki, aby przynosili je do Gminnej Biblioteki Publicznej w Klembowie, gdzie będą służyły kolejnych kilka lat. Jednocześnie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za książki już przekazane. To dzięki Państwa życzliwości, oferta naszej Biblioteki staje się coraz bogatsza i ciekawsza.


„Zimowe” książki dla dzieci


Polecamy naszym najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom książki, których akcja ściśle wiąże się z zimą lub Bożym Narodzeniem. Poza nowościami rekomendujemy również klasykę, której nie brakuje w naszej Bibliotece: „Zimę w Dolinie Muminków”, „Królową śniegu”, „Lwa, czarownicę i starą szafę”


Zapraszamy najmłodszych Czytelników do wypożyczania komiksów


Z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka poszerzyła swoją ofertę czytelniczą, skierowaną do dzieci i młodzieży, o komiksy.


Polecamy na dłuuugie zimowe wieczory


Gdy za oknem coraz chłodniej, a wieczory z każdym dniem stają się coraz dłuższe, warto sięgnąć po książkę, oczywiście z naszej Biblioteki. Polecamy Państwu lekkie i przyjemne powieści obyczajowe, wprawiające w dobry nastrój, w sam raz do herbaty z miodem i cytryną albo trzymające w napięciu kryminały, niepozwalające oderwać się od czytania choćby na minutę. Jak zwykle szczególnie polecamy najnowsze pozycje książkowe, które znajdziecie Państwo w zakładce „Nowości” ...więcej


Sesja zdjęciowa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Klembowie


Drodzy Mieszkańcy,

zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego też postanowiłyśmy zaprosić do naszej Biblioteki fotografkę, Panią Agnieszkę Kowalską. Pani Agnieszka specjalizuje się w sesjach dziecięcych i rodzinnych, a wykonane przez nią zdjęcia, oprawione w piękną ramkę, mogą posłużyć jako prezenty pod choinkę.

Mogą też zostać wykorzystane do stworzenia oryginalnej kartki świątecznej, którą roześlecie do swoich bliskich albo kalendarza na przyszły rok.


Mini sesja trwa około 15 minut, dlatego też prosimy o zapisy.


Cena 1 zdjęcia w formacie 15 x 21, na papierze jedwabnym, to 10 zł ...więcej


Wola Rasztowska


Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Klembowie, z siedzibą w Woli Rasztowskiej, przy ul. Osiedlowej 3/2, zaprasza wszystkich mieszkańców do korzystania z bogatego księgozbioru, liczącego ponad 7500 woluminów. Na zbiory biblioteki składają się literatura piękna dla wszystkich grup wiekowych, lektury szkolne, literatura popularnonaukowa. W tym roku filia wzbogaciła się o prawie 200 nowych książek i cały czas uzupełniana jest w nowości wydawnicze.


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i poznania naszej placówki, która na pewno pozytywnie Państwa zaskoczy.


Godziny otwarcia:

Poniedziałek 11.00-19.00

Wtorek 9.00-17.00

Środa 9.00-17.00

Czwartek 9.00-17.00

Piątek 8.00-16.00


Nr tel. 29 742 21 76


Nowości książkowe października i listopada 2017 r.


Nowości książkowe października i listopada 2017 r. dostępne w Gminnej Bibliotece w Klembowie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i lektury ...więcej


Wycieczka do Lichenia - 16-17 września 2017 r.


Czytelnicy i sympatycy Gminnej Biblioteki Publicznej w Klembowie na dwudniowej autokarowej wycieczce - Licheń 16 i 17 września ...więcej


Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego


W sobotę 2 września w nowej siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Klembowie odbyło się narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, którego fragmenty przeczytali z podziałem na role m.in. Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak, ks. Marcin Łukasiewicz, Dyrektor Biblioteki Barbara Osytek, pracownicy biblioteki, Dyrektor Biblioteki Powiatowej w Wołominie Joanna Hołubicka, nauczycielka Anna Sęk a także uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszu. ...więcej


Nowy lokal Gminnej Biblioteki Publicznej w Klembowie


Gminna Biblioteka Publiczna w Klembowie, mieści się już w nowym lokalu przy ul. Gen. Fr Żymirskiego 1a (pawilon przy stacji PKP).

Godziny pracy biblioteki nie uległy zmianie.

Poniedziałek 12.00-19.00

Wtorek 10.00-18.00

Środa 10.00-18.00

Czwartek 10.00-18.00

Piątek 8.00-16.00


Serdecznie zapraszamy! ...więcej


Filia Biblioteki Publicznej w Ostrówku nieczynna


Uprzejmie informujemy czytelników Fili Biblioteki Publicznej w Ostrówku, że w związku z remontem lokalu, biblioteka zawiesza swoją działalność.

Czytelników zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Klembowie i do Biblioteki w Woli Rasztowskiej.


Nowości książkowe września 2017 r.


Nowości książkowe września 2017 r. dostępne w Gminnej Bibliotece w Klembowie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i lektury ...więcej


Wakacje z biblioteką 2017


GBP od wielu lat organizuje kilkudniowe autokarowe wyjazdy integracyjne. W tym roku nasi czytelnicy i sympatycy biblioteki spędzili tydzień w Krynicy Morskiej. Tak jak rok temu mieszkaliśmy w pięknie położonym bardzo blisko morza Ośrodku "Rondo". W "Rondzie" wszystko jest super - pokoje czyściutkie, wyśmienite i obfite jedzenie. Właściciel i obsługa zawsze uśmiechnięci i pomocni, bardzo się starają by wszyscy goście byli zadowoleni. ...więcej


Przedszkolaki w bibliotece


20 czerwca gościłyśmy w GBP grupę przedszkolaków z PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO AKADEMIA MAŁEGO MISIA

Po powitaniu dyr B.Osytek opowiedziała dzieciom o bibliotece i książkach, zwróciła uwagę na różnice pomiędzy biblioteką szkolną i publiczną. Później odbyło się głośne czytanie wierszyków Jana Brzechwy - czytała bibliotekarka W.Witkowska ...więcej


Wyjazd szkoleniowo - turystyczny zorganizowany przez Bibliotekę Powiatową w Wołominie do Kórnika, Rogalina i Gniezna


Z naszej gminy w wyjeździe uczestniczyły cztery bibliotekarki. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie ZAMKU W KÓRNIKU. Obecnie w zamku mieści się muzeum z wieloma unikatowymi eksponatami, m.in. meble różnych stylów i epok, obrazy mistrzów polskich i europejskich, rzeźby, kolekcje numizmatyczne, militaria polskie i wschodnie, wyroby rzemiosła artystycznego ze srebra i porcelany ...więcej


Zajęcia w Bibliotece Publicznej w Ostrówku


Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej na zajęciach w Bibliotece Publicznej w Ostrówku ...więcej


Ogólnopolska akcja "Noc bibliotek"


Gminna Biblioteka Publiczna w Klembowie podobnie jak przed rokiem wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Noc bibliotek".

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

Ogólnopolska akcja "Noc bibliotek" - Część I

Ogólnopolska akcja "Noc bibliotek" - Część II

Ogólnopolska akcja "Noc bibliotek" - Część III


Nowości książkowe lipca 2017 r.


Nowości książkowe lipca 2017 r. dostępne w Gminnej Bibliotece w Klembowie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i lektury ...więcej


Wyjazd integracyjny z biblioteką w dniach od 02.07.2017 do 09.07.2017 Krynica Morska


Wyjazd z Klembowa o godz. 6.00 z parkingu przy Urzędzie Gminy

 

Zapewniamy: przejazd w obie strony autokarem, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, opłatę klimatyczną, wycieczki, przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, biesiadę grillową z tańcami przy muzyce na żywo, warsztaty bursztynowe ...więcej


Gminna Biblioteka Publiczna w Klembowie dziękuje p. Juracie Bognie Serafińskiej za książki przekazane na rzecz naszej placówki. Jurata Bogna Serafińska ma działkę leśną w Pasku. Część z przekazanych książek powstała na tej działce.


Jurata Bogna Serafińska z d. Michalska (ur. w Płocku), ukończyła studia magisterskie w obszarze nauk humanistycznych na kierunku filozofia na UKSW w Warszawie (obecnie doktorantka w Instytucie Filozofii); członek ZLP, POLART, ZaiKS, SAP, Stow. Literackiego Nauczycieli w Krośnie i Stow. Siwobrodych Poetów; autorka ponad dwudziestu tomików poezji i prozy, z których trzy wydano w przekładzie na j. serbski w Knjazevac. W 2011 r. odznaczona przez Ministra Kultury odznaką honorową "Zasłużony dla kultury polskiej". Współpracuje z kilkoma redakcjami, a także z Grupą Literacką Sił Powietrznych i z Zespołem muzycznym "VERTTEX" z New York. Redaguje Blog serafinska.blogspot.com, ma swoją stronę internetową http://serafinska.pl i stronę na Facebook-u. Liczne nagrody, m.in. statuetka "Świętokrzyskiego Gustawa" przyznana 2014r. za prace krytyczne o literaturze i filozofii m.in. szkice "Grzech pierworodny pisma".

 

Jurata Bogna Serafińska (córka Leona Michalskiego i Reginy z d. Regel) jest wnuczką Antoniego Michalskiego - pierwszego Prezydenta Płocka w niepodległej Polsce i Komisarza Rządu na powiat Płocki (1918-26).


Pasowanie Wola Rasztowska


22 maja 2017r. pierwszoklasiści wypowiedziały słowa przysięgi w lokalu Biblioteki Publicznej w Woli Rasztowskiej. Dzieci dowiedziały się wielu ważnych rzeczy o bibliotece i innych instytucjach związanych z książką, wysłuchały skarg i próśb książek, a także zapoznały się z Regulaminem Bibliotecznym.

 

Z ogromną radością rozwiązywały krzyżówki i zagadki literackie, co świadczyło o ich dobrej znajomości literatury ...więcej


Nowości książkowe czerwca 2017 r.


Nowości książkowe czerwca 2017 r. dostępne w Gminnej Bibliotece w Klembowie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i lektury ...więcej


Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska"


Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa Podobnie jak w latach poprzednich na zaproszenie GBP w Klembowie na terenie naszej gminy gościł Teatr "Maska". "Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary" to tytuł przedstawienia, które w dniu 27 kwietnia obejrzały dzieci młodsze ze Szkół Podstawowych w Starym Kraszewie i Kruszu.

 

Spektakl ten to opowieść o tym, że w książkach zaklęta jest magia, a dzięki czytaniu i odwiedzaniu biblioteki możemy przeżywać...więcej


Nowości książkowe maja 2017 r.


Nowości książkowe maja 2017 r. dostępne w Gminnej Bibliotece w Klembowie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i lektury ...więcej


Konkurs czytelniczy - 100 rocznica urodzin Miry Jaworczakowej


W kwietniu przypada 100 rocznica urodzin Miry Jaworczakowej pisarki, autorki książek dla dzieci, które są w kanonie lektur szkolnych. Okrągła rocznica urodzin pisarki była inspiracją dla Gminnej Biblioteki Publicznej do zorganizowania gminnego konkursu czytelniczego poświęconego twórczości autorki.


Do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów kl.IV ze szkół podstawowych naszej gminy, zgłosiło się ich szesnaścioro ...więcej


Rozdanie nagród uczestnikom konkursu recytatorskiego "Wierszyki Wandy Chotomskiej"


Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami 6 kwietnia o godz. 11.00 w budynku przy ul. Strażackiej 8 odbyło się uroczyste rozdanie nagród uczestnikom gminnego konkursu recytatorskiego "Wierszyki Wandy Chotomskiej".


Komisja w składzie: Agnieszka Nowicka, Magdalena Bieniek i Wioleta Witkowska, zdecydowała o przyznaniu nagród ...więcej
Nowości książkowe kwietnia 2017 r.


Nowości książkowe kwietnia 2017 r. dostępne w Gminnej Bibliotece w Klembowie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i lektury ...więcej


Konkurs recytatorski pn. "Wierszyki Wandy Chotomskiej"


W dniu 30 marca odbył się gminny konkurs recytatorski pn. "Wierszyki Wandy Chotomskiej". W konkursie brały udział dzieci z kl.II ze Szkół Podstawowych Gminy Klembów. Cieszy nas fakt, że w konkursie brało udział 25 uczestników. Cieszy nas również, że prócz dziewczynek wiersze recytowali też chłopcy.


Uroczyste wręczenie nagród uczestnikom odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Klembowie 6 kwietnia ...więcej
 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )