Wakacje 2016 z Biblioteką

 

Od 1990 roku GBP w Klembowie w okresie letnim organizuje autokarowe kilkudniowe wyjazdy integracyjne. Adresowane one są dla czytelników i sympatyków biblioteki.

 

W tym roku w dniach od 2 lipca do 9 lipca byliśmy w Krynicy Morskiej w Ośrodku Wypoczynkowym "Rondo". "Rondo" położone jest na zalesionej 1,2ha działce, tylko 200 metrów od morza, nieopodal latarni morskiej. Właściciel i cały personel bardzo dba o swoich gości. Kuchnia serwuje przepyszne, urozmaicone i obfite posiłki. W czasie pobytu nikt się nie nudził, było plażowanie, były warsztaty bursztynowe, dwie biesiady grillowe z muzyką na żywo. Zwiedziliśmy z przewodnikiem Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Stutthof w Sztutowie.

 

Ostatniego dnia wybraliśmy się do Szymbarka. Szymbark położony jest w sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, znajdują się tu liczne atrakcje turystyczne między innymi:

- Dom stojący na głowie,

- Dom Sybiraka,

- Najdłuższa deska świata,

- Pomnik Gryfa Pomorskiego,

- Bunkier Gryfa Pomorskiego,

- Dwór Salino,

- największy fortepian i wiele innych.

 

Przy zwiedzaniu towarzyszyła nam pani przewodnik, która przekazała wiele ciekawych informacji. Po zakończeniu zwiedzania i zjedzeniu obiadu udaliśmy się w drogę powrotną do Klembowa.

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )